Intensywny tryb życia i stres wpływają na kondycję Twojej cery. Zamiast korzystać z kosztownej medycyny estetycznej, możesz systematycznie dbać o twarz w domowym zaciszu. Masaże twarzy, szczególnie rozpowszechnione w krajach azjatyckich, to sekret pięknej i młodej cery na długie lata! Jeśli interesuje Cię ten temat – zapraszamy do dalszej części artykułu.
W jakim celu wykonuje się masaż twarzy?
Regularne masaże twarzy mają szereg dobroczynnych właściwości. Po pierwsze regulują gospodarkę wodną i zapewniają drenaż limfatyczny twarzy. Pozwala to spłycić zmarszczki mimiczne (tj. bruzdy wargowo-nosowe) oraz ujędrnić i wygładzić skórę. Istotnym dla wielu powodem, dla którego warto masować twarz, będzie także fakt, iż częsty masaż bardzo pozytywnie wpływa na poprawę owalu twarzy oraz wyostrza jej rysy. Masaż mogą wykonywać zarówno osoby młodsze w ramach prewencji, jak i osoby starsze. Niezaprzeczalnym atutem masażu twarzy jest także rozluźnienie i relaks.
Czym wykonywać masaż twarzy?
- Rodzaje wałków
Oprócz dłoni wspaniałe efekty masażu zapewniają także specjalnie do tego przeznaczone wałki. Dwa podstawowe masażery do twarzy to zielony wałek jadeidowy i pudrowo różowy wałek kwarcowy. Chociaż wykonane są z kamienia innego rodzaju, ich działanie jest bardzo podobne. Oba wałki powinny być chłodne i gładkie w dotyku. Innymi mniej znanymi kamieniami, z jakich wykonywane są rollery do twarzy, są kryształ górski, ametyst oraz rodolit.
- Rodzaje olejów do typów skóry
Chcąc zadbać o odpowiedni komfort masażu, powinnaś wybrać właściwy olej. W zależności od rodzaju cery możesz zdecydować się na:
- cera sucha i dojrzała – olej z pestek malin, z pestek moreli, z czarnuszki, z opuncji figowej, macadamia, olej kokosowy, oliwa z oliwek
- cera tłusta i problematyczna – olej z róży, z orzecha włoskiego, z nasion bawełny, jojoba, konopny
- cera normalna i mieszana – olej z migdałów, arganowy, inca inchi, śliwkowy, z dzikiej róży
Twoja cera może mieć różne potrzeby, dlatego najlepiej na początek kupić kilka olejów o niewielkiej pojemności np. 5 lub 10 ml, co pozwoli określić, z jakimi olejami lubi się Twoja skóra.
Jak poprawnie wykonać masaż twarzy?
Masaż zacznij od nałożenia niewielkiej ilości oleju na twarz. Wystarczą 2-4 krople, aby uniknąć nadmiernego ciągnięcia skóry. Teraz czas na rozgrzewkę, czyli delikatne głaskanie twarzy celem przygotowania jej na mocniejszy masaż.
Niezależnie od tego, czy używasz rąk czy wałka, powinnaś robić to od centralnej części twarzy na zewnątrz, w obie strony. Nie wykonuj masażu tam i z powrotem, a jedynie w jedną stronę – ułatwia to przepływ limfy. Ruchy powinny być posuwiste i dostosowane do Twojej cery. Pamiętaj o tym, aby stopniowo zwiększać ucisk. Nigdy nie kontynuuj masażu jeśli czujesz ból lub dyskomfort – oznacza to, że proces ten był przeprowadzony zbyt mocno. Jeśli chodzi o pierwszy masaż, możesz posiłkować się filmem instruktażowym lub udać się do profesjonalisty, który wyjaśni co i jak.
Jeśli chodzi o czas i częstotliwość wykonywania masażu, powinno to być minimum 5-10 minut, najlepiej codziennie. Pierwsze efekty takie jak delikatne wygładzenie zmarszczek czy rozluźnienie mogą pojawić się już po pierwszym zabiegu!
Przeciwwskazania do masażu twarzy
Niestety masaż twarzy nie jest dla każdego. Najpoważniejsze z przeciwwskazań to:
- bardzo wrażliwa cera naczynkowa
- ostry trądzik z otwartymi zmianami
- powiększone węzły chłonne
- ropny stan migdałów
- zapalenie żył czy nadciśnienie tętnicze
Jeśli masz wątpliwości, przed masażem powinnaś skonsultować się z lekarzem, który określi, czy taki zabieg będzie miał pozytywny wpływ na Twoją cerę.
Źródło fotografii: www.pexels.com/pl-pl/@cottonbro
Dodaj komentarz